Zarządzenie Nr 38/2018 z dnia 6 listopada 2018 r. w sprawie utworzenia Stałego Dyżuru w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu.
Zarządzenie Nr 38/2018
Rektora Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu
z dnia 6 listopada 2018 r.
w sprawie utworzenia Stałego Dyżuru w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu.
Na podstawie art. 23 ust. 1 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2018, poz. 1668) ,§ 10 Zarządzenia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 18 września 2018r. w sprawie utworzenia systemu stałych dyżurów w dziale administracji rządowej kultura i ochrona dziedzictwa narodowego (Dz.Urz.MKiDzN z 2018 r. poz. 62) oraz § 13 ust. 1 Statutu Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu zarządzam, co następuje:
§1
W celu zapewnienia ciągłości przekazywania decyzji Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego zwanego dalej „MKiDN” oraz innych organów uprawnionych do uruchamiania realizacji zadań ujętych w „Planie operacyjnym funkcjonowania Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w warunkach zewnętrznego zagrożenia bezpieczeństwa państwa i w czasie wojny” oraz w „Planie reagowania kryzysowego” tworzy się, w ramach systemu stałych dyżurów MKiDN w stanie stałej gotowości obronnej państwa, Stały Dyżur Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu.
§2
- Uruchomienie Stałego Dyżuru w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu następuje:
1) obligatoryjnie – w przypadku wprowadzenia wyższych stanów gotowości obronnej państwa, o których mowa w §4 ust.1 i §5 ust.1 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 21 września 2004 roku w sprawie gotowości obronnej państwa, w celu realizacji zadań określonych w § 8 ust. 3 tego rozporządzenia;
2) na polecenie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – w stanie stałej gotowości obronnej państwa, o którym mowa w § 3 ust. 1 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 21 września 2004 roku w sprawie gotowości obronnej państwa, w celu szkolenia i kontroli funkcjonowania Systemu Stałych Dyżurów lub stałego dyżuru wytypowanych jednostek.
Decyzję o zakończeniu działania Systemu Stałego Dyżuru wydaje podmiot, który wydał decyzję o jego uruchomieniu.
§3
Zadania realizowane w ramach Stałego Dyżuru Akademii Muzycznej to:
1) uruchamianie procedur związanych z podwyższaniem gotowości obronnej państwa w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu;
2) przekazywanie kierownikom podległych komórek organizacyjnych decyzji Rektora i innych uprawnionych osób dotyczących uruchamiania zadań operacyjnych ujętych w Tabeli Realizacji Zadań Operacyjnych, wynikających z wprowadzania wyższych stanów gotowości obronnej państwa;
3) przekazywanie kierownikom podległych komórek organizacyjnych niezbędnych informacji i meldunków o stanie realizacji zadań określonych w planie operacyjnym;
4) utrzymywanie łączności ze stałym dyżurem organu nadrzędnego oraz jednostek współdziałających;
5) powiadamianie określonych osób o obowiązku niezwłocznego stawienia się w miejscu pracy;
6) gromadzenie, ewidencjonowanie i przechowywanie decyzji, informacji i meldunków;
7) posiadanie aktualnej wiedzy o stanie realizacji zadań zarządzania kryzysowego i zadań operacyjnych wykonywanych przez Uczelnię;
8) prowadzenie dokumentacji stałego dyżuru.
§4
- W Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu tworzy się Stały Dyżur „całodobowy” – pełniony przez pracowników uczelni.
- Stały Dyżur po jego uruchomieniu pełniony jest w systemie zmianowym. Jedna zmiana trwa nieprzerwanie 12 godzin.
- Stały dyżur podlega bezpośrednio Rektorowi.
- W skład jednej zmiany stałego dyżuru wchodzą co najmniej dwie osoby, w tym Kierownik zmiany stałego dyżuru i dyżurny stałego dyżuru.
- Przekazanie obowiązków pomiędzy zmianami odbywa się o godz. 08:00 i 20:00.
§5
- Na potrzeby właściwej organizacji i szkolenia składu stałego dyżuru uczelni wyznacza się Kierownika Stałego Dyżuru, do którego zadań w szczególności będzie należało:
1) sprawowanie nadzoru w zakresie całokształtu prac dotyczących przygotowania i zabezpieczenia funkcjonowania Stałego Dyżuru,
2) wydawanie poleceń kierownikowi zmiany Stałego Dyżuru w sprawach związanych z pełnieniem dyżuru,
3) organizowanie pracy Stałego Dyżuru (udzielanie instruktażu, przyjmowanie meldunków o zdaniu i przyjęciu dyżuru, kontrola pełnienia dyżuru),
4) aktualizowanie dokumentacji Stałego Dyżuru;
5) szkolenie składu osobowego Stałego Dyżuru (co najmniej dwa razy w roku);
6) zabezpieczenie, w miarę potrzeb, środków materiałowych i technicznych niezbędnych dla właściwego funkcjonowania Stałego Dyżuru w uzgodnieniu z kierownikiem jednostki;
7) czuwanie nad przestrzeganiem zasad ochrony informacji niejawnych w zakresie obowiązków wykonywanych przez Stały Dyżur.
- W skład Stałego Dyżuru Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu wyznacza się następujące osoby:
1) Ewa Iwańczyk - Kierownik Stałego Dyżuru,
2) Ewa Świątek - Kierownik zmiany,
3) Dagmara Szymczak - Kierownik zmiany,
4) Edyta Gmyrek - Kierownik zmiany,
5) Rafał Jendraszek - Dyżurny,
6) Rajmund Durał - Dyżurny,
7) Anna Smoleń - Dyżurny.
- Stały dyżur będzie funkcjonował zgodnie z „Instrukcją działania Stałego Dyżuru Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu”, która stanowi Załącznik do niniejszego Zarządzenia.
- Pracownicy wyznaczeni do realizacji zadań stałego dyżuru są zobowiązani posiadać poświadczenie bezpieczeństwa do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli „zastrzeżone”.
- W razie uruchomienia stały dyżur będzie funkcjonował w pomieszczeniu nr 004, znajdującym się na parterze . budynku F przy ul. Podwale 13 we Wrocławiu.
- Za wyposażenie pomieszczenia stałego dyżuru w niezbędny sprzęt odpowiedzialny jest Kierownik Działu Administracyjno- Gospodarczego Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu.
§6
Traci moc Zarządzenie nr 34/2013 Rektora Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu z dnia 16 lipca 2013 r. w sprawie utworzenia Stałego Dyżuru w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu.
§7
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.